Gwarantujemy Państwu niezapomniane atrakcje

Wynajem zaprzęgów konnych na uroczystości okolicznościowe!

Do dyspozycji Państwa oddajemy:
 • białą przeszkloną karetę wykonaną na styl angielski, szczególnie polecamy ją nowożeńcom oraz jubilatom. 50% zniżki udzielamy dla jubilatów obchodzących złote gody.
 • Zabytkowe lando z roku 1767 firmy Morizherman.
 • Bryczki, fasiągi i sanie.
 • Konie pod pytackę wraz z pytacami (w tradycji góralskiej osoby prowadzące orszak weselny).
 • Zaprzęgi lub konie do scen filmowych i spotów reklamowych.

Zaprzęgi zaprzężone są w parę lub cztery konie. Konie dobieramy jednakową maścią lub w szachownicę. Cena wynajmu zaprzęgu uzależniona jest od ilości koni, rodzaju pojazdu oraz trasy i miejsca przejazdu.


Usługi świadczymy na terenie całego kraju.

Osoby zainteresowane wynajmem zaprzęgów na uroczystości okolicznościowe proszone są o rezerwację z odpowiednim wyprzedzeniem.


Powożenie to jedna z najstarszych dyscyplin konnych, której historia zaczyna się w 680 roku p.n.e. podczas XXV Olimpiady Greckiej. Wtedy rozpoczęły się wyścigi kwadryg, a ich kontynuacją były rzymskie wyścigi rydwanów. W Europie tę dyscyplinę zaczęto uprawiać w połowie XIX wieku. Dyscyplina powożenia została zapoczątkowana przez króla Anglii Jerzego IV. Więcej informacji - kliknij tutaj.

Konkursy powożenia składają się z trzech części:
 • ujeżdżenia - rozgrywany w prostokącie 100 x 40 m. Zaprzęg wykonuje program zbudowany z określonych figur,
 • maratonu - rozgrywany jest na dystansie 22 km,
 • zręczności powożenia - rozgrywany na placu z przeszkodami.


Etapy konkursów:
 • konkurs A - ujeżdżenie - celem tego konkursu jest ocena regularności ruchów, swobody, harmonii, impulsu i prawidłowej postawy koni w ruchu. Ważna jest również dokładność i precyzja zawodnika. Konkurs ten rozgrywany jest na czworoboku o wymiarach 100 m x 40 m. Zaprzęg wykonuje określony program składający się z jedenastu figur w stępie i w kłusie,
 • konkurs B - maraton - celem tego konkursu jest ocena stanu wytrenowania i wytrzymałości koni, ocena wyczucia tempa, odległości oraz umiejętności powożenia zawodnika. Trasa pełnego maratonu składa się z pięciu odcinków i nie przekracza 22 km. W tym konkursie decyduje szybkość, precyzja i prawidłowość jazdy, ale także specjalna konstrukcja bryczki, typu "maratonowego" ("maratonówka"), inna niż w konkursie A i C,
 • konkurs C - zręczność - rozgrywany jest ostatniego dnia zawodów. Jego celem jest sprawdzenie kondycji, posłuszeństwa i elastyczności koni oraz precyzji powożącego. Konkurs ten jest rozgrywany na placu gdzie ustawione są przeszkody o ściśle określonych wymiarach. Obowiązuje ten sam pojazd i ubiór zawodnika i luzaka co w konkursie A.


Zmagania zawodników i koni trwają trzy dni, a o miejscu decyduje suma punktów zdobyta w kolejnych próbach. Gdy liczba punktów jest równa, o zwycięstwie decyduje lepszy rezultat.
Free Joomla Lightbox Gallery